Výlety po Evropě

Dnes se v našem cestovatelském magazínu zaměříme na cestování po Evropě mým nejoblíbenějším dopravním prostředkem – vlakem. Ten je pro výletníky a plánování výletů jednoznačně nejlepší variantou. Rychlost cestování vlakem i jeho kvalita se v Evropě stále stupňuje a dává tak možnost všem cestovatelům využít maximum potenciálu vlakového systému. Navíc je možné vlakem převážet zavazadla větších rozměrů bez příplatků či jiných obtíží.

Metropole zaměřené na vlakovou dopravu a plánování výletů jsou zejména Berlín, Amsterdam, Kolín nad Rýnem nebo Paříž. Jejich nabídka je pro cestovatele velice otevřená a nabízí možnost zakoupení slevových voucherů, výhodných jízdenek či skupinových slev.

Vlakový výlet napříč Evropou umožní každému cestovateli navštívit maximum míst za poměrně nízkou cenu. Snadno se dostanete od břehu moře až k úpatí hor a do dalších rozmanitých destinací. Trips to EuropeSpolečnosti nabízejí možnost plánování výletů a vytváření rozvrhů přesně na míru každému cestovateli. Včasným plánováním výletu se dá ušetřit spousta peněz, energie a nervů, které by člověk obětoval při shánění jízdenek na poslední chvíli. Levné jízdenky je možné zakoupit s několikatýdenním předstihem a ve dnech nižší vytíženosti drah, většinou od úterý do čtvrtka, v sobotu odpoledne či během nedělního rána. Naopak se doporučuje vyhýbat se období svátků, Vánoc či jiným podobným událostem. Rezervace jde většinou provést on-line na webových stránkách společností a zákazník tak má okamžitý přehled o všech variantách svých spojů a lehce se dostane ke všem potřebným informacím.

Většina společností zákazníkům také nabízí průvodce s různými typy zaměření a doporučenými místy a městy, která stojí za to navštívit. Zájemci o historii, kulturu či sport tak můžou výlet plánovat na míru svým požadavkům a preferencím a vyhnou se tak dlouhému postávání v informačních centrech, kde by jinak sháněli informace o svých zájmech. Průvodci jsou k dispozici v několika základních jazycích – angličtina, němčina, francouzština, italština a polština. Pro výletníky se speciálními potřebami – například vozíčkáře, jsou k dispozici tištění průvodci s upravenými seznamy míst s bezbariérovým přístupem.