Turistické destinace v Evropě

  • Francie je zajistě nejvyhledávanější a nejoblíbenější turistickou destinací v Evropě. Turisté sem jezdí ochutnávat šneky, žabí stehýnka, víno či francouzský sýr. Vše samozřejmě pod Eifelovou věží s tou nejbližší osobou. Romantiku jako ve Francii zřejmě nikde jinde na světě nenajdete a proto se nemůžeme divit zástupům turistů, kteří do této metropole každoročně zavítají z celého světa. Mladí novomanželé na líbánkách, manželé na oslavě výročí svatby či milenci na valentýnské dovolené. Pro nenasytné turisty pak Francie nabízí například oblast Provance plnou levandulových polí a krásných výhledů do krajiny.
  • Itálie je turistickým lákadlem číslo dvě a to potvrzuje i známé přísloví ,,Všechny cesty vedou do Říma“. Návštěva této destinace a samozřejmě papežského Vatikánu by měla být samozřejmostí pro každého evropana. A pokud Vás unaví památky a historie města, můžete nasednout na gondolu a projet se po benátských kanálech.
  • Chorvatsko je naší třetí destinací a to hlavně proto, že je mezi Čechy nesmírně populární a oblíbené. Česká komunita v Chorvatsku je obrovská a na Čecha tu narazíte prakticky na každém rohu. Dovolená v Chorvatsku je oblíbená zejména díky své cenové dostupnosti a relativně blízkou vzdáleností od České republiky. Většina rodin tak do Chorvatska zavítá vlastním automobilem či autobusem.
  • Řecko je v našem žebříčku číslem čtyři především díky svému hlavnímu městu – Aténám. Atény patří mezi jedno z nejvyhledávanějších měst v Evropě a lákají na svou historii a tisícileté památky z dob starověkých Řeků. Oblíbená je zde také návštěva ostrovů Rhodos či Kréty. Malta, jedna z nejmenších zemí v Evropě, je turisty také vyhledávána. A nejen turisty. Nízké daně zapříčinily, že sem přesídlilo mnoho kasín, například Ruby Fortune Kasino. Tento ostrov, situovaný pod Sicílií, je oblíben pro svou odlehlost, bohatou kulturu a překrásné modré a čisté moře, které přímo vybízí k plavání, šnorchlování či k jiným vodním aktivitám.
  • Poslední destinací, kterou doporučíme, je slunné Španělsko, které láká na svou architekturu a kostel Sagrada Familia, vytvořený světoznámým umělcem Gaudím. Kostel není ani v dnešní době dokončený, však i přes tento fakt stále láká tisíce turistů a návštěvníků. Cestovatelé jezdí do Barcelony většinou s úmyslem navštívit tuto památku, naučit se vášnivý tanec flamenco nebo pozorovat v aréně toreadory a býky v boji na život a na smrt při tradiční koridě.