Prázdninové výlety po Evropských zemích

Pokud ještě nemáte léto 2016 naplánované, rozhodně byste neměli prošvihnout jedinečnou příležitost, kterou je plavba na obrovském parníku napříč evropskými přístavy. Tato dovolená se řadí spíše do kategorie exotických dovolených a i po ztroskotání parníku Costa Concordia je tento způsob trávení dovolené stále oblíbenější. Mnoho lidí tuto variantu volí jako nejlevnější a nejjednodušší variantu, jak za krátkou dobu poznat mnoho míst a destinací. V porovnání s kupováním drahých letenek a veškerým zařizováním s tím spojeným jde o jednu z nejpohodlnějších variant.

Loď je v pohybu především v noci a přes den pak kotví v přístavech. Stane se Vám tak, že se každé ráno probudíte v jiné zemi a na jiném místě. Většina lodí se pyšní pětihvězdičkovým luxusem a vybavením, které nenajdete v každém hotelu. To samozřejmě cestuje s Vámi po celou dobu plavby a pokud zrovna nemáte náladu na památky, můžete si užívat lodního wellness centra, bazénu či oddychové zóny. Kulečníkové, biliárové či bowlingové místnosti jsou samozřejmostí, stejně jako fitcentrum či meditační zóna. Venkovní prostory lodi jsou také vybaveny sportovním areálem a to například volejbalovým či tenisovým kurtem. Knihovna nebo kadeřnický salon, nákupní centrum či divadelní amfiteátr – i takové ,,vyžití“ na lodi najdete.

Jedinou Vaší povinností je dopravit se k přístavu, ze kterého loď vyplouvá, a zbytek je již zcela v režii posádky a personálu. Veškerý tento komfort je k dispozici za dostupné pro většinu populace ceny. Zámožnější zákazníci pak mají možnost dokoupení luxusních balíčků či nadstandardních služeb. Výlety v přístavech je možné zarezervovat přímo s místním průvodcem nebo je podnikat na vlastní pěst a navštívit ta místa, o která máte zájem. Milovníci netradičních atrakcí tedy raději sáhnou po individuálním prozkoumávání města, zatímco milovníkům památek se doporučuje řízená a komentovaná prohlídka.

Strach z velkého množství hostů na lodi mít samozřejmě nemusíte, protože i velké množství lidí se na všech palubách rovnoměrně rozptýlí a není tak výjimkou že zde zažijete i romantické chvíle pouze ve dvou.