Plán cesty po Evropě

Chcete-li si dobře naplánovat vaši evropskou dovolenou, měli byste zvolit vhodný nástroj, který Vám k tomu dopomůže. Mě se nejvíce osvědčil Route Go planner od společnosti Easy Way, který naleznete na stránce Rgplanner.com. Pojďme si tento nástroj popsat a vyzkoušet společně.

Po otevření stránky se Vám zobrazí několik možností zobrazení. Běžnému uživateli zcela postačí mód Common. Plánovač cesty naleznete v levém panelu Menu, pod názvem NAPLÁNOVAT. Toto tlačítko umožňuje plánování cesty mezi několika destinacemi a to po zadání jména, kliknutím do mapy nebo s využitím GPS souřadnic.

Přepínat pak můžete mezi různými typy dopravy a to jak z klasické nabídky: Autem, Pěšky, MHD, Na kole, tak z rozšířeného nastavení: Lodí či Na lyžích (sezónně). Cesta pak bývá plánována ze známých míst nejblíže zadaným bodům. Pak už stačí jen zadat počáteční a cílový bod a hledanou trasu zobrazit. Přidat můžete také průjezdní bod a další body zájmu. Může se Vám stát, že například dojde ke kolizi v názvu – Vámi zadané místo může zahrnovat víc dílčích bodů na mapě. V takovém případě je nutná specifikace a doplnění požadavků.

Vyhledaná trasa se následně zobrazí v prohlížení plnou červenou čarou, počátek cesty je pak označen černým bodem s číslem jedna, cíl černým bodem s číslem dva. Přetažením trasy je možné ji dále doupravovat a přidávat další průjezdní místa či body zájmu. Pořadí bodů je pak možné měnit v pravém menu, kdy jednoduše přetáhnete čísla všech zadaných bodů.

Výstupem z aplikace může být vytištěná mapa s popiskami nebo podrobně rozepsaná navigace popisující všechny změny směru, názvy ulic a přibližné vzdálenosti mezi jednotlivými zvolenými body a křižovatkami. Pro náročnější jedince pak výstupem může být mapa tištěná na několik vrstev, mapa obsahující doplňující informace například o stravovacích zařízeních v okolí či seznam nejbližších turistických atrakcí v zadaném okruhu. Export všech dat je pak podmíněn vyplněním hodnocení a zpětné vazby k programu a ohodnocení jednotlivých atributů tohoto nástroje.