Mapa Evropy

Pojďme si nyní říct, co všechno můžeme v Evropě najít a jaké státy se kde nacházejí. Pokud do Evropy cestujete poprvé, je lepší si nejdříve vše nastudovat v online mapách, kterých je v současné době již plný internet. Online mapy byly vytvořeny zejména pro cestovatelské účely a to složením z velkého množství fotografií, které byly pořízeny družicemi kroužícími kolem Země. Tento pokrok má na svědomí zejména společnost Google, která tuto myšlenku rozšířila a nabídla široké veřejnosti. Obrazovka Vám umožní vybrat z několika podkladů a typů mapy a cestovatel si tak vybere to nejvhodnější dle svých preferencí. Mapa jde zvolit klasická, satelitní nebo například mapa s geografickými údaji.

Začněme tedy na Západě Evropy. Zde stojí určitě za zmínku Irská republika a Spojené království – ostrovní státy, které hrály svou významnou roli v celé historii Evropy. Přeplujeme-li La Manch, ocitneme se konečně na ,,evropské pevnině“, kde na západě najdeme pás následujících států: Belgie, Nizozemí a Lucembursko.
Vydáme-li se na jih, projdeme dalšími důležitými evropskými státy – Francií, Španělskem a Portugalskem. Další pomyslný pás tvoří státy jako Dánsko, Německo, Švýcarsko či Itálie a malý ostrůvek na jihu – Malta. Dáme-li se z Dánska na sever, dostaneme se do severských zemí – Švédska, Norska a Finska a při cestě na Východ nás pak již čeká střední Evropa. Česká republika – srdce Evropy, Rakousko, Polsko, Slovensko či Maďarsko jsou zařazeny do této kategorie a společně tvoří silný evropský střed.

Budeme-li pokračovat dál na východ, dostaneme se do takzvaného východního bloku, kde na nás čekají státy jako Ukrajina, Bělorusko, Rumunsko, Moldávie, Estonsko, Lotyšsko či Litva a samozřejmě evropský gigant – Rusko. Jižně od Maďarska pak najdeme poslední skupinku států, letní cíl mnoha turistů velmi oblíbené Chorvatsko, Slovinsko nebo Řecko a skupinku států jako Albánie, Srbsko, Kosovo, Bosna a Hercegovina či Bulharsko.

Evropa je velice rozmanitý a různorodý kontinent a rozhodně stojí za to navštívit co nejvíce evropských států.