Evropská pěší turistika v létě

Pěší turistika je bezesporu jednou z nejoblíbenějších aktivit od jara až do podzimu. Není se čemu divit – po omezujících chladných zimních měsících přichází konečně příležitost protáhnout celé tělo a vyrazit na delší tůry. Ať už se jedná o méně náročné trasy po rovinatém terénu nebo čistokrevnou horskou turistiku, jedno je jasné. Pohyb lidem dělá dobře a prospívá nejen fyzickému, ale i duševnímu zdraví.

Zatímco profesionální sportovci volí pěší turistiku jako doplňkový sport, my ostatní si rádi vyjdeme a obdivujeme krásnou přírodu, zhluboka dýcháme čerstvý vzduch a užíváme si každý jeho doušek. Kam se však vypravit?

Pěší turistika v srdci Evropy

Česká republika může být právem hrdá. Je veřejně známo, že právě náš turistický navigační systém je jedním z nejbohatších na světě. Člověk se prostě nemůže zatoulat, i kdyby to zkoušel sebevíc. Ve společnosti chytrého telefonu s turistickými mapami od Seznamu nebo aplikacemi jako MyTrails může člověk objevovat krásy naší země a pěšky nachodit doslova tisíce kilometrů pěších tras napříč celou republikou. Každý si vybere. Pěší turistika v České republice s sebou nese jednu obrovskou výhodu – nemusíte umět cizí jazyky a vždy se můžete v rámci několika hodin dostat domů a natáhnout si nohy ve vlastním.

Za humny je také krásně

Kdo nenavštívil krásné Slovensko, dělá obrovskou chybu. Vše co je nutné pro to udělat je zařídit si adekvátní cestovní pojištění za pár stokorun a vyrazit například do přenádherného Slovenského ráje. Tomášovský výhľad je bezprecedentní ukázkou nádherných přírodních scenérií. Zarezervujte si pokoj v jednom z přilehlých penzionů, nachystejte pořádnou svačinu, namasírujte svaly na nohách a nic vás nezastaví. Slovenský ráj je turistickou mekkou, kterou musí navštívit každý fanoušek pěší turistiky. Doslova za humny se nachází tolik přírodních pokladů, že to vydá na samotný článek.
I Slovensko se těší z dobrého navigačního systému, nicméně například právě Slovenský ráj obsahuje jak trasy pro začátečníky, tak i trasy pro ostřílené turisty. Je třeba se připravit na celodenní náročné trasy. Pokud si vyberete například trasu nazývanou Prielom Hornádu, ujistěte se, že se nebojíte výšek. Vždyť nejvyšší žebřík na této trase podél vodopádů měří více než 30 metrů a nepřipraveného turistu dokáže nemile překvapit.