Deset nejpopulárnějších atrakcí v Evropě

Dnešní článek Vám pomůže vybrat nejlepší zážitková místa, která mlžete navštívit. Zaměříme se na pět z nich, které si podrobněji rozepíšeme, další pětici se pak budeme podrobněji zabývat v článku, který vyjde v dalším čísle našeho časopisu.

  • the amusement park GardalandPrvní atrakcí je zábavní park Gardaland, který se rozkládá na břehu jezera Garda a díky rozloze pět set tisíc metrů čtverečních patří mezi největší zábavní parky v celé Itálii. Nabídka parku obsahuje přibližně čtyřicet atrakcí, lišících se zacílením a věkovou skupinou návštěvníků, pro které jsou určeny. Mezi nejvyhledávanější patří horská dráha, rychlodráhy různého typu, dinosauří ostrov či ostrov pohádek, kde se mohou setkat se svými oblíbenými hrdiny či princeznami.
  • Druhou atrakcí je ženevský cirkus Knie. Švýcarský národní cirkus jezdící po turné po celé Evropě, patří mezi špičku a vždy nabízí program lákavý pro všechny věkové kategorie. Program zahrnuje špičkové místní i mezinárodní umělce, akrobaty a gymnasty, přehlídku zvířat – koní a slonů, či světově známou lachtaní show.
  • Třetí atrakcí je ženevský letní festival, který se koná vždy v první polovině srpna. Tahounem tohoto festivalu je přehlídka plavidel ve stylu science fiction či koncert populárních hvězd mezinárodní scény. Nechybí operní pěvci, taneční průvody, rockové legendy či vážná hudba. Vše s kulisou stánkařů připravujících místní a zahraniční speciality.
  • Čtvrtou událostí je Svatopavelský festival v Bristolu, který letos oslaví své padesáté narozeniny. Náplní festivalu je hudba, tanec a barevné kostýmy. Festival byl původně pořádán pouze pro místní komunitu, ale získal takovou oblibu, že se na něj začali sjíždět lidé z celé Evropy.
  • Pátým a posledním tipem je Dortmundská ZOO. Vestfálská metropole, která je známá hlavně pro své parky a otevřená prostranství, je neobvyklým místem pro zoologickou zahradu takových rozměrů. Návštěvníci jsou často udiveni až zaskočeni uspořádáním a propracovaným systémem celé zahrady. Klece a výběhy ukazují přes dva a půl tisíce různých živočichů z celého světa.

Zbytek atrakcí Vám představíme příště.