Čím je Evropa známá?

Čím je Evropa známá? Co dělá Evropu jedinečnou a které země jsou turisticky nejatraktivnější? Pojďme si tyto otázky zodpovědět a nahlédnout do některých evropských oblastí.

  • Začněme Velkou Británií, známé především díky své královské rodině, která patří mezi ikony celé Evropy. Sídlo královny – Buckinghamský palác, je nejnavštěvovanější britskou památkou a nenajdete návštěvníka Londýna, který by si palác nezašel prohlédnout.
  • Druhým proslulým evropským státem je volnomyšlenkářské Holandsko, kam každoročně zavítají tisíce především amerických a kanadských turistů. Země se rozkládá na severozápadu Evropy, snoubí se v ní tak přímořská kultura a prvky středoevropských zvyklostí. Známá je především díky pěstování tulipánů, lahodnými sýry nebo svou metropolí Amsterdam. Mládež z celého světa toto místo navštěvuje především s cílem zavítat do jednoho z místních coffee shopů, kde jsou volně k dostání některé z lehkých drog. Město konkurující Amsterdamu je pak Haag, vládní sídlo.
  • Norsko by rozhodně na našem žebříčku nemělo chybět a to především pro svá jedinečná a krásná zákoutí. Drsná příroda je totiž lákadlem pro stále více mladých cestovatelů a dobrodruhů, kteří si na vyhrazených místech mohou vyzkoušet například rybolov s místními obyvateli či práci na jedné z norských pil.
  • Posledním zastavením na naší cestě známými evropskými místy bude Německo, náš západní soused. Německo je známé a láká turisty především množstvím atrakcí různého typu, jmenovitě například Legolandem, mnohými zámky či historickými místy. Zmínit můžeme sídlo Adolfa Hitlera, které je položeno v německých horách s názvem Orlí Hnízdo. Roku 2004 bylo v blízkosti Berlína vybudováno umělé ,,moře“, které v současnosti láká turisty hlavně jako zajímavá evropská kuriozita. Navštívit zde rozhodně musíte Tropical Islands, který vás vtáhne do atmosféry opravdového tropického ostrova.

Pokud Vám náš výčet známých evropských míst nestačil, navštivte náš facebook nebo webové stránky a zjistěte si mnohem více. Evropa je totiž kouzelný kontinent plný dobrodružství, který rozhodně stojí za to navštívit a neměl by chybět v cestovatelském zápisníku žádného dobrodruha!