Cestovatelský průvodce Evropou

Nakladatelství Albatros vydává další z řady cestovatelských průvodců, tentokrát průvodce po Evropě. Knihu napsal známý cestovatel František Zajíček a již tento pátek ji představí při autorském čtení a následné autogramiádě. Pojďme si o ní nyní něco říct a třeba Vás právě na tuto událost nalákáme.

Evropa je druhým nejmenším kontinentem a její plocha po započítání všech ostrovů činí asi deset a půl miliónu kilometrů čtverečních. Hustota zalidnění je zde však naopak nejvyšší. Členitost pobřeží má také své prvenství právě v Evropě a jistě bychom našli mnoho dalších NEJ, kterými se Evropa pyšní. K tomuto kontinentu patří ostrovní státy jako například Island, Nová Země či Země Františka Josefa. Eurasie je pak název pro jakési spojení Evropy s Asií, které se zažilo a dnes je hojně používáno. Většina evropských států je na velmi vysoké hospodářské úrovni a to umožňuje právě rozvoj služeb a turistické oblasti, která se ve většině zemí opírá o dlouhou historii a nespočet historických památek.

Nyní ale už přejdeme k samotné knize. Ta je psaná formou deníku a pan Zajíček v ní popisuje jednotlivé evropské země barvitě a s důrazem na často přehlížené detaily, které mnohokrát dotváří ten správný obraz celého státu. Každá země je také doplněna o zajímavou historku, která se autorovi stala a z pouhého ,,nudného“ průvodce se tak stává chytlavé a dramatické čtení, které Vás vtáhne do mnoha evropských kultur.

Za zmínku jistě stojí Františkovo islandské dobrodružství při kterém málem přišel o boty a kalhoty, návštěva španělské královské rodiny, počítání jedlých brouků na Slovinsku nebo šumavský boj se zmijí jedovatou.

Celá kniha je také doplněna fotografiemi ze všech navštívených míst, dopisy, které František posílal či obdržel, a skeny mnoha dokumentů, které byly při některých jeho dobrodružstvích nutné. Ty jsou v knize zveřejněny hlavně díky ukázce funkčnosti (nebo nefunkčnosti) jednotlivých byrokratických systémů v některých zemích.

Přejeme Vám příjemné počtení a doufáme, že se s Vámi setkáme na již zmíněném autorském čtení a autogramiádě.